Safiye Soyman 2010 Safiye Soyman'dan İlahiler Son Albümü

Tam da " Hay aq " lik bir yeni albüm.. Safiye Soyman'dan ilahiler

Ne alaka demeyin, ben de aynen sizin gibi albüm haberini okuyunca şaşırdım. Safiye Soyman ki çıplak Tv'lerde dolaşan kadın, gel bir ilahi albümü yap. Neden acaba ? Ne oldu yeni trend mi ne bu ? Neyse, biz yine boşverelim de albüm hakkında konuşalım.

Safiye Soyman daha önce bilmem kaç tane Türk Sanat müziği albümü yapmış. Şimdi ise 180 derece dönüp, bir ilahi albümü yapmış.

Safiye Soyman 2010 Safiye Soyman'dan İlahiler albümünde ki ilahilerin hiç birisi Safiye'ye ait değil. Albümde 8 ilahi var. Bu ilahiler hepimizin bildiği, hatta Sordum Sarı Çiçeğe gibi duyduğumuzda gülebildiğimiz ilahiler de var. Bu albümde tek bir ilahiyi dinledim, o da bu kadına yakıştırmadığım için kapattım. Artık siz beğeniyorsanız size bir şey diyemiyorum. Albümdeki ilahiler:


 

 1. Sevdim Seni Mabuduma
  Söz: Cemali     Müzik: Anonim
 2. Sordum Sarı Çiçeğe
  Söz: Yunus Emre     Müzik: Anonim
 3. Demedim Mi
  Söz & Müzik: Anonim
 4. Allahu Allah
  Söz: Muzaffer Bey     Müzik: Anonim
 5. Ay Doğdu Üzerimize
  Söz & Müzik: Anonim
 6. Dost
  Söz & Müzik: Tahsina Hanım
 7. Bu Aklı Fikir İle
  Söz & Müzik: Anonim
 8. Server-i Bülendimiz
  Söz: Sadi Bey     Müzik: Ebul

safiye soyman,safiye soyman 2010,safiye soyman 2010 albüm,safiye soyman 2010 son albüm,safiye soyman 2010 yeni albüm,safiye soyman 2010 albümü,safiye soyman 2010 safiye soymandan ilahiler albümü,safiye soyman 2010 safiye soymandan ilahiler son albümü

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !